ako vybrať špirálu z práčky

5 tipov, ako vybrať špirálu z práčky

Ako vybrať špirálu z práčky a neurobiť chybu? Pár dôležitých a dlhoročnou praxou overených pravidiel, aby sme si nespôsobili väčšiu škodu ako je len pokazená práčka.

  • Pred vybratím špirály skontrolujte, či máte prívodnú šnúru vytiahnutú zo zásuvky! Možno sa zdá byť táto rada samozrejmá, verte, že prax ukázala už mnoho takýchto chýb, keď človek pri demontáži schytá úder od elektriny. Špirála môže byť pod napätím aj po vypnutí práčky na programátore.
odpojiť napájací kábel
  • Uistite sa, ze v práčke už nie je voda. Ľahko sa totiž môže stať, že si to ani neuvedomíme a vyberáme ohrievacie teleso s plnou nádržou vody. Samozrejme je špirála na spodku vane a všetka voda je za pár sekúnd von.
  • Konektory z káblov pripojených na špirálu vyťahujte kolmo a nie kývaním. Prečo? Pretože ak ich budeme na nové teleso zakladať naspäť a budú uvoľnené a vykývané, silný elektrický prúd, ktorý cez ne do telesa prechádza po krátkom čase spôsobí, že sa koncovky začnú prehrievať a nakoniec sa spália. Dokonca sú prípady, keď sa prepálil aj samotný kovový konektor, ktorý ide zo špirály.
odpojiť kábel z ohrievacieho telesa práčky
  • Pri vyberaní špirály nepoužívajte náradie s ostrými hranami. Tesniaca manžeta na telese po pár rokoch stvrdne, takže pri vyberaní si budeme musieť pomôcť najčastejšie skrutkovačom. Plastové nádrže na práčke sú však z pomerne mäkkého plastu, ľahko ju môžeme ostrým skrutkovačom poškodiť. Dobrá rada – chce to trpezlivosť a špirálu vyberať pomalými krokmi.
spôsob vybratia ohrievacieho telesa z práčky
  • Ak na ohrievacom telese nevidno zjavné prepálenie, určite ho premerajte. Ušetrite si množstvo peňazí a energie potrebnej pri hľadaní inej závady v prípade, že je teleso v poriadku. Neraz je to, že práčka nezohrieva vodu, spôsobené aj inou závadou.

Zostáva vybrať si správne ohrievacie teleso do práčky a práčka funguje opäť nejaký ten rok.

2 názory na “5 tipov, ako vybrať špirálu z práčky”

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Nákupný košík
Návrat hore